KASTAMONU'DA ADALET ORMANI

          2019 Mart ayı boyunca infaz uygulamaları kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Orman Haftası nedeniyle Denetimli serbestlik müdürlüğü yükümlüleri ile Açık ceza infaz kurumumuz hükümlülerinin katıldığı Adalet Ormanı oluşturma çalışmaları kapsamında ilimizde  Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen arazide 21 Mart 2019 günü  yapılan etkinlikle  ''Adalet Ormanı''  oluşturuldu.
          Adalet Ormanı oluşturma kapsamında fidan dikim etkinliğine; Kastamonu Valisi Yaşar KARADENİZ, Kastamonu Milletvekili Hakkı KÖYLÜ, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan AYTURAN, Kastamonu Baro Başkanı Özgür DEMİR, Adliyemiz Cumhuriyet Savcıları ve Hakimleri, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Orman Bölge Müdür Vekili Mahmut Şentürk, ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Denetimli Serbestlik ve Kastamonu Açık Ceza İnfaz Kurumu personelleri katıldı.
          Etkinlik kapsamında  konuşan Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet UZUN, yapmış olduğu konuşmada ''Adalet Bakanlığımızın tüm ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlediği Adalet Ormanı oluşturma projesi ile, ülke genelindeki fidan sayısını arttırmakla birlikte denetimli serbestlik tedbiri ile cezalarını çeken yükümlüler ile Açık Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlülerin sosyal sorumluluk doğuran projelere katılmalarını sağlayarak topluma faydalı bir birey olmalarına öncülük etmekdir. Ayrıca tüm topluma özellikle de geleceğimizin teminatı çocuklarımıza vatan sevgisi ile birlikte ağaç ve orman sevgisini aşılamak en büyük gayemizdir. ''Kıyamet koparken bile elinizde bir fidan varsa dikiniz.'' hadisi şerifini kendisine düstur edinmiş ağaca, fidana, ormana her daim hürmet göstermiş kah saz yapıp türkü yakmış, kah kaşık yapıp aşına yoldaş etmiş bebesine beşik, kaybettiğine tabut yapmış tabiatın dirilişine 'nevruz' deyip bayram etmiş bir milletin evlatları olarak bugünde yarında ebediyete kadar bu hassasiyetimizi koruyacak, diktiğimiz her fidan birliğimizin beraberliğimizin nişanesi olacaktır.'' diyerek sözlerine son vermiştir.
          Kastamonu Valisi Yaşar KARADENİZ ise yapmış olduğu konuşmasında ''Şimdi burada bir başka orman daha oluşturuluyor. Ekonomik faydayla birlikte belki ondan da daha ziyade bir sosyal sorumluluk çalışması olarak burada adalet ormanı oluşturulacak. Ülkemizin her ilinde bu orman oluşturuluyor bunlar bir araya geldiğinde eminim ki büyük hacimli ormanlar haline gelecektir. Burada dikilecek fidanlar belki bu işin merdivenin ilk basamağını oluşturacaktır. Ben bu törenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum ve adalet ormanımızın ilimize ve ülkemize  hayırlı olmasını diliyorum”diyerek konuşamasını sonlandırmıştır.Yapılan etkinlikle 150 çam fidanının dikimi gerçekleştirilmiştir. Fidan dikiminin sonunda yapılan duayla birlikte, katılanlara ikramlarda bulunularak Adalet Ormanı oluşturma etkinliği sonlandırılmıştır.

 

Kastamonu Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 22 Mart 2019 ] - Webmaster : Hüseyin KARAKAYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.