İLÂN

 

KASTAMONU ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ

ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI


          Kastamonu ve İnebolu Adli Yargı Adalet Komisyonları Başkanlıklarına bağlı merkez ve mülhakat adliyelerine alınacak sözleşmeli zabıt katipleri ile Taşköprü ve Tosya İcra Dairelerine alınacak sözleşmeli icra katipleriyle ilgili başvurular sonuçlanmıştır. Başvuruları kabul edilen sözleşmeli zabıt katibi ve icra katibi adaylarının uygulama sınavı 20 Ağustos 2019 Salı günü saat 09:00'da Kastamonu Adliyesi sınav salonunda yapılacaktır. Adayların belirtilen tarih ve saatte Kastamonu Adliyesinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
          Uygulama sınavında A4TECH KM-720 tipi klavye kullanılacaktır. Sınav sırasında büyük - küçük harf ve imla kuralları dikkate alınmayacaktır.
          Uygulamalı sınavda başarılı olanlardan, sınav komisyonunca doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak istihdam edilmek istenilen komisyon için ilan edilen pozisyonun 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan zabıt katibi ve icra katibi adayları ile sözleşmeli mübaşir, şoför ve aşçı unvanlarına başvuruda bulunan adaylardan sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi sınav ilanında belirtildiği üzere 02 Eylül 2019 Pazartesi günü adliyemiz internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
Sözlü sınav tarihleri ayrıca ilan edilecektir. Adaylar, sınava giriş belgelerini sınav tarihinden önce Adalet Komisyonu Kaleminden alabileceklerdir.

          İlanen duyurulur. 30.07.2019

 

Kastamonu Adliyesi Zabıt Katipliği Aday Listesi

İnebolu Adliyesi Zabıt Katipliği Aday Listesi

Kastamonu Adliyesi İcra Katipliği Aday Listesi

 

 

 

 

 

Kastamonu Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 26 Haziran 2018 ] - Webmaster : Hüseyin KARAKAYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.